کد خبر:1885

کرونا نیز می گذرد، بیاییم با یکدیگر مهربانتر باشیم!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ 18:00:52

بازتاب ایلام-رضا چراغی: بعد از اعلام رسمی ورود "کرونا" به ایران و جان باختن چند تن از مبتلایان، مردم سراسر کشور و بالطبع مردم استان ایلام دچار اضطراب و نگرانی ناشی از این خبر شده و در این میان عده ای سودجو دست به کاری کاملاً غیرانسانی زده اند.در حالی که مسئولان اعلام کردند هیچ مشکلی بابت تامین ماسک تنفسی و بهداشتی وجود ندارد و به تعداد مورد نیاز در دسترس می باشد اما از روز پنج شنبه اول اسفند، قیمت ماسک های بهداشتی به شکل عجیبی افزایش یافت و حتی در شهر ایلام ماسک کمیاب و یا بهتر بگوییم نایاب شده است.

بسیاری از داروخانه های سطح شهر با نصب کاغذ پشت شیشه از نبود ماسک خبر می دهند.

برخی سودجویان در ساعات اولیه تایید موارد "کرونا" در ایران، اقدام به خرید ماسک به تعداد زیاد کرده و همین عامل مهمی برای گرانی و نبود ماسک در سطح شهر و شهرستانهای دیگر شده است.

با توجه به شرایط کشور بعد از ورود ویروس کرونا؛ مسئولان مربوطه بیش از گذشته باید به این سری از مباحث توجه کنند چرا که در این شرایط که بسیاری از افراد نگران سلامتی خود هستند، مجبورند ماسک را با قیمت های بالایی خریداری کنند.

سودجویانی هستند که نامهربانانه و به واسطه نا آگاهی مردم، اقدام به تبلیغات دروغ (ماسک ضد کرونا و ضدویروس ) در بین مردم می کنند و تعدادی از مردم نیز در همان مسیری قرار می گیرند که سودجویان منتظر هستند و این گونه است که این افراد برای رسیدن به اهداف خود، سلامت جامعه را تهدید می کنند.

خود این افراد نیز می دانند که ماسکی به نام ماسک ضدِکرونا یا ضدویروس وجود ندارد.

علاوه بر این؛ بهداشتِ ماسک هایی که توسط افراد معمولی و خارج از داروخانه ها به فروش می رسد، تضمین نشده است.

نظارت درست و صحیح مسئولان می تواند باعث شود که افراد سودجو به راحتی به هدف خود نرسند.

در این میان اقدام بجا و شایسته دادستان محترم شهر ایلام ودستور موکد ایشان در خصوص تشکیل فوری یک تیم کارشناسی از ارگانهای مختلف و مربوطه استان جهت نظارت بر تهیه و توزیع ماسک ضروری برای مردم و بازرسی کامل از مراکز عرضه آن و برخورد فوری و قانونی با واحدهای متخلف؛ به نوبه خود مایه امیدواری و دلگرمی مردم در این شرایط خواهد بود و از طرفی نیز زنگ خطری است برای آنان که در شرایط اضطرار و ناچاری مردم، همواره اولویت اصلی؛ پر کردن جیب خودشان است نه برآوردن مایحتاج و ضروریات مردم.!

در چنین شرایطی آن چه که جامعه نیاز دارد؛ همدلی میان تک تک افراد است و سلامتی جامعه نه تنها برای مسئولان، بلکه برای تمام افراد جامعه مهم قلمداد می شود. این شرایط نیز انشاله به خوبی سپری خواهد شد اما قطعا اگر در این وضعیت هر کسی به فکر سود خود باشد، شرایط بحرانی پیش روی سلامت جامعه خواهد بود و با نامهربانی و سود از تهدید سلامت مردم، تک تک افراد جامعه به خطر می افتند.


آخرین دیدگاه‌ها

کامران گفته

فوق العاده بود مرسی از محبت آقای چراغی و مبحث کاربردیشون
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام